}

Šestice zkušených na plzeňských závodech: skvělé výkony a finále jako ozdoba víkendu

Naši nejstarší plavci si udělali prodloužený víkend v Plzni. Od pátku do neděle se zúčastnili 5. kola Českého poháru. Šestičlenná posádka se kromě mnoha osobních rekordů neztratila v silné konkurenci. Můžeme se totiž pyšnit i zastoupením ve finálových rozplavbách.

Plzeňské sprinty se konaly jako již 25. ročník v polovině října, letos s mezinárodní účastí. Představili se zde nejen špičkoví čeští plavci, ale přijeli závodníci z Rakouska, Maďarska, Polska, Slovenska nebo Švýcarska.

O velký úspěch našeho oddílu se postarala Hana Kořínková hned v pátek. Dokázala se probojovat do finále na 200 m motýlkem, kde si dokonce zvládla vylepšit čas oproti rannímu startu.

Skvělou formu si do západních Čech přivezl také Vojta Sázavský, který na svých sedmi závodech zaznamenal nejeden skvělý výkon. Parádně zaplaval Matěj Služevský. Kromě kvalitních časů při svých startech, mu jen těsně unikla účast ve finále na trati 400 m volným způsobem i 200 motýl. Ve výčtu mužských výkonů nesmíme opomenout představení Edy Trunečky, který se po roční pauze vůbec ne pomalu, naopak velice rychle a jistě vrací na své časy.

Skupinu dále tvořily Petra Boháčková a Annika Mlčochová. Jejich úspěchy jasně hovoří, že ani ty nepodcenily přípravu a tréninky nesou ovoce. Doufáme, že budou plzeňské závody pro plavce motivací do dalších týdnů a budeme moci stejně kladně hodnotit i blížící se vrchol sezóny.

 

An.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *