}

O víkendu jsme měli zastoupení v Jihlavě. S naším šéftrenérem Otou Kuntem se vydala šestice plavců vylovit slušné časy – dařilo se jim náramně. Na tradičním AXIS CUPu jsme celkem třikrát rozvlnili finálové vody. A jako třešničkou na dortu byl závod 4×50 volným způsobem mixu.

Nejlépe si na Vysočině vedl Matěj Služevský, který ze svých čtyř startů v rozplavbách ještě třikrát startoval ve finále. Na trati 200VZ skončil ve finále B na 5. místě, při 100M umístění vylepšil na 3. příčku a na dvojnásobné trati – 200M startoval dokonce ve finále A, obsadil konečnou 6. pozici. Skvěle ale plaval i na své nejdelší trati 400 VZ, kterou dokončil na 7. místě.

Z mužů nás reprezentovali ještě dva Vojtové, kteří plavali téměř totožné složení disciplín. Vojta Sázavský nejlépe zaplaval 200P, během nichž mu jen těsně uteklo finále. Obsadil celkové krásné 15. místo. Vojta Krejzar závodil ve všech disciplínách prsou, sprinterských kraulech a krátké polohovce. Co do umístění se mu taktéž povedla nejlépe prsařská dvoustovka, na které bral 17. příčku.

Skupinu zdobila trojice děvčat. Annika Mlčochová si kromě jiného zaplavala všechny znakové tratě, nejvíce se blýskla při 200Z, na které obsadila 19. místo. Markéta Málková startovala zase na všech prsařských tratích. A stejně jako oběma Vojtům, i jí se nejlépe vydařila právě dvoustovka. Dohmátla jako 18. Výpravu dotvářela Kačka Vojtová, které se nejvíce povedla znakařská sprinterská padesátka, na které brala 19. pozici.

Aby toho neměla naše mládež málo, čtveřice odvážných si mohla po čase vyzkoušet závod mixových štafet. Kraulové padesátky si na závěr ještě zaplavali Markéta, Vojta K., Kačka a Vojta S.

Všem moc děkujeme za reprezentaci a gratulujeme ke skvělým výkonům. Plavci ukázali, že jsou pěkně houževnatá masíčka, mělo to šťávu!

An

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *